Zaufanie czyli waluta przyszłości to tytuł i hasło drugiej książki Michała Szafrańskiego.

Czym jest zaufanie? Czym jest waluta?

Zaufanie czyli wiara w dobre intencje, wiara w życzliwość, wiara w to, że ktoś nas nie oszuka. Wiara granicząca z pewnością. Co powoduje, że niektórych obdarzamy zaufaniem a innych nie. Co sprawia, że tracimy zaufanie? Czy odzyskanie zaufania jest możliwe? W końcu jak zaufanie pomaga w pracy i biznesie?

Waluta czyli środek regulowania płatności, miernik wartości. Ile warte jest zaufanie i co ono odzwierciedla?

Zaufanie to odzwierciedlenie wiarygodności. Wiarygodność z kolei pozwala przenieść biznes na inny, lepszy poziom.

Zaufanie – książka autobiograficzna

Zaufanie to szczerość, Michał Szafrański szczerze opowiada o swojej drodze od etatu do finansowania życia z bloga.

To już druga książka Michała Szafrańskiego, nie mogę napisać, że tym razem nie merytoryczna bo zawiera ona informacje na temat prowadzenia bloga, odwołuje się do umów jakie Michał zawierał między innymi z instytucjami finansowymi ale to przede wszystkim indywidualna droga od etatu do własnej, świetnie prosperującej jednoosobowej działaności.

Zaufanie to zdecydowanie nie jest to przewodnik i gotowy przepis jak zarobić siedem milionów z bloga ale case study czyli studium przypadku, które dotyczy indywidaulnie autora książki. Z tego case study można się wiele nauczyć i poszerzyć swoje horyzonty. Można się dowiedzieć co jest lub może być kluczowe w trakcie budowania własnej marki i jej wiarygodności. To książka po części autobiograficzna, która dotyczy szczególnego etapu, w którym Miachł dokonał dużych zmian w swoim życiu zawodowym.
Michał dzieli się swoją historią, wraz z osobistym aspektem drogi zawodowej, nie chcę mówić kariery bo mam wrażenie, że u autora to dopiero początek a o wiele bardziej pasuje tu słowo rozwój niż kariera.

Jak się czyta Zaufanie? Czas czytania

Zaufanie do zdecydowanie na pierwszy rzut oka cegła. Książka liczy 432 strony.
Często sceptycznie podchodzimy do książek, które są bardzo grube. Nie wątpię tutaj w ciekawe treści ale mam ograniczone zaufanie do siebie czy wytrwam w czytaniu i ile czasu mi to zajmie. W tym przypadku wątpliwości zupełnie zbędne i bezzasadne.
Zaufanie czyta się bardzo sprawnie. Książka podzielona jest na rozdziały przypisane do poszczegolnych etapów rozwoju projektu Jak Oszczędzać Pieniądze.
Czas czytania to dwa tygodnie po 20 minut wieczorami plus podróże metrem po Monachium w tym czasie. Relację z czasu czytania znajdziesz na naszym profilu instagram jobchoice.backstage. Ta książka dużo podróżowała pomiędzy Gdańskiem a Monachium.

Wrażenia w czasie lektury książki Zaufanie

Michałowi Szafrańskiemu udała sie rzecz niesłychana – tekst jest przygotowany w taki sposób, że miałam wrażenie, że słucham podkastu i głosu Michała a nie czytam.  Jest to pierwsza książka, która wywołała taki efekt i oczywiście piszę tutaj o indywidualnym odczuciu. Nie mniej jednak, ciekawa jestem czy ktoś z was miał podobnie?

Zaufanie czyli Twój sukces blogowy, Twój sukces online

Muszę Cię rozczarować. Ta pozycja to nie przepis jak zrobić siedem milionów z bloga. To nie przepis jak zacząć się utrzymywać z twórczości online, To nie przepis, jak stać sie popularnym.

Na darmo możesz szukać w książce gotowego przepisu na Twój osobisty sukces blogowy, sukces zawodowy. W książce znajdziesz coś o wiele bardziej wartościowego i uniwersalnego. Jest mowa o wartościach i o tym co broni się z upływem czasu oraz  o wiarygodności. Zrozumienie tych rzeczy i odniesienie ich do swojej indywidualnej sytuacji to klucz do rozwoju niezależnie od dziedziny Twojej działaności.

Masz okazję skorzystać z doświadczenia Michała aby sukcesywnie budować swoją pozycję na rynku.

Kiedy warto poświęcić swój cenny czas na przeczytanie Zaufania.

Zaufanie to książka dla Ciebie jeśli:

– jeśli lubisz autobiografie
– jeśli interesuje Ciebie świat blogerów, świat online oraz świat dziennikarstwa
– jeśli interesują Ciebie tematy na pograniczu świata IT, dzienniekarstwa i finansów
– jeśli ciekawi Ciebie jakie wątpliwości i trudności napotkał autor
– jeśli interesuje Ciebie wgląd w świat negocjacji przy opracowywaniu projektów, szczególnie w branży finansowej
– jeśli ciekawi Ciebie sposób komunikacji z czytelnikami oraz mechanizmy zdobywania coraz szerszej rzeszy czytelników
– jeśli interesuje Ciebie z jakimi wątpliwościami borykał się autor na poszczególnych fazach rozbudowy swojej działaności
– jeśli może byc dla Ciebie przydatna wiedza jak Michał Szafrański przygotował się do pierwszej fazy rozbudowy swojej niezależnej działaności, na co zwracał uwagę aby zrobić to subiektywnie bezpiecznie
– jeśłi chcesz zarabiać online, na blogu, na kursach
– jeśli chcesz poznać, jako klient, z drugiej strony mechanizm zarabiania online, mechanizmy komunikacji z klientami
 Wymieniłam tylko niektóre tematy, które zwróciły naszą uwagę. Jestem pewna, że każdy zwróci uwagę na aspekty najważniejsze dla siebie. Książka nadaje się do odkrywania parę razy.

Zaufanie słowa autora czyli sam Michał Szafrański o swoim dziele

“»Zaufanie, czyli waluta przyszłości« to dokładna analiza mojej pięcioletniej drogi od zera do 7 milionów złotych przychodu z blogowania. To manifest budowania biznesu opartego na zaufaniu, otwartości, szczerości i transparentności – z licznymi dowodami na to, że dobro powraca. W książce przedstawiam krok po kroku cały mój proces decyzyjny, zmieniające się cele, wnioski i konkretne efekty – także finansowe. Otwarcie przyznaję się do błędów i omawiam powody porzucenia niektórych projektów. To rzetelna analiza nie tylko moich sukcesów, ale również porażek. Pokazuję też na przykładach, jak wielka jest siła dobrych relacji z innymi i że małe dobre uczynki potrafią wywołać lawinę korzystnych skutków ubocznych”.
Michał Szafrański

 Zaufanie – góra lodowa

Patrząc na działaność online Michała Szafrańskiego i stronę Jak Oszczędzać Pieniądze widzimy tylko wierzchołek góry lodowej, widzimy sukcesy oraz wynik pracy w postaci produktów oraz przydatnych treści.
Z książki dowiesz się, jakie podstawy ma ta góra lodowa, ile pracy kryje się za tak fantastycznymi wynikami, ile wątpliwości, ile układania strategii, ile nauki, ile poprawek, ile wytrwałości, ile układania strategii. Na to wszystko składa się doświadczenie budowane prze lata.

Jedno zdanie podsumowania

Drugim tytułem książki mogłaby być szczerość, polecamy ją serdecznie!

Jeśli po naszym rozbudowanym opisie, jeszcze nie masz dosyć to polecamy wysłuchać, obejrzeć wystąpienie Michała Szafrańskiego na InfoShare 2015. Tak, tak rok 2015 a zobaczcie jakie aktualne, ponadczasowe treści.

 Stronę www książki Zaufanie znajdziesz tu. Bardzo pomarańczowa strona.
Strona Jak Oszczędzać Pieniądze tu. Warto zaglądać regularnie.
Share.

About Author

?
?