Wiosna jak co roku wybuchła z wielką siłą – z pewnością zauważacie wszędobylskie kwiaty magnolii o szeroko rozpostartych płatkach, kwitnące na biało i różowo drzewa, żółte forsycje zwiastujące tę porę roku… Wraz z przyrodą my także budzimy się do życia i odzyskujemy energię do zmian. Jak zachować ten przypływ sił i chęci do działania na dłużej?

Wiosna przez cały rok

Nie zamierzamy namawiać Was do sadzenia roślin na balkonie, uprawiania rzeżuchy czy aktywności fizycznej. Są to oczywiście potrzebne naszemu ciału symbole tego, co odnawia i odgrywają ważną rolę w utrzymywaniu poziomu endorfin na wysokim poziomie. Proponujemy Wam dzisiaj strategię nie tylko na nadchodzące miesiące, ale całe życie. Sposoby na to, jak działać z rozmachem, jak ten pęd do zmian wykorzystać w dobrym kierunku i móc stale do niego wracać.

Trening czyni mistrza, czyli proaktywność

Rozwiązanie wymaga od nas pewnego wysiłku, jest jednak warte włożonej w nie pracy. Zachęcamy Was, by tej wiosny przyswoić sobie nowy nawyk – działania proaktywnego. Proaktywność to postawa oznaczająca, że jesteśmy odpowiedzialni za własne życie. To głębokie przekonanie, że mamy wpływ na to, co dzieje się w naszym życiu i możemy kreować rzeczywistość wokół nas. Jest oparta na zasadzie, że nasze zachowanie jest funkcją wyborów, a nie prostych reakcji na pojawiający się bodziec. Nie musimy więc bezwolnie reagować i przyjmować to, co do nas przychodzi. Nie musimy ograniczać się do “zaklinania rzeczywistości”, ale twórczo i samodzielnie wpływać na każdą chwilę naszego życia.

Nawyk działania proaktywnego to nieustanne zadawanie sobie pytań:

  • co mogę w tej sytuacji zrobić?
  • co zamierzam uczynić?
  • jaki mam wpływ i jak go wykorzystam?

Dopiero po znalezieniu odpowiedzi przechodzimy do działania. Brzmi prosto? Aby wyrobić sobie nawyk myślenia i działania w taki sposób, niekiedy potrzeba wsparcia. Z tego powodu przygotowałyśmy dla Was prezent!

Prezent na wiosnę

Po wypełnieniu formularza i aktywowaniu subskrybcji w skrzynce mailowej otrzymacie dostęp do zestawu podpowiedzi i wskazówek, jak zacząć przygodę z  proaktywnością. Liczymy, że dzięki nim i Waszej pracy wiosna z jej niesamowitą energią twórczą zagości w naszej codzienności na długo więcej niż dwa miesiące…

Pobierz prezent – zostaw nam swój e-mail i potwierdź mailowo, że chcesz zostać z nami w kontakcie 🙂

[FM_form id=”4″]

Share.

About Author

?
?