• Stephen Covey: “7 nawyków skutecznego działania” – książka, której nie trzeba przedstawiać, chociaż ze stosowaniem nawyków już jest trudniej… Jest skuteczna dopiero wtedy, gdy wytrwale przećwiczymy po kolei proponowany styl myślenia i zachowania. Ten bestseller prowadzi nas do poznania zdumiewających w swej prostocie nawyków, które zmieniają nie tylko podejście do obecnej pracy czy szukania nowej, ale do całego życia. Nawyk pierwszy to zostawienie przekonania “gdyby tylko w Polsce był inny rząd…” i “nic nie poradzę, mam to w genach” zamiast tego wzięcie spraw w swoje ręce i szukanie własnego wpływu i odpowiedzialności. Jesteście na to gotowi?
  • Blog Andrzeja Tucholskiegowww.andrzejtucholski.pl – strategie projektowania życia, sporo wiedzy o motywacji, samodyscyplinie, realizacji celów, dbaniu o swoje zdrowie emocjonalne i psychiczne. Przystępna forma i dobra grafika, okraszone dobrym poczuciem humoru.
  • Marcus Buckingham i Donald O.Clifton: “Teraz odkryj swoje silne strony” – książka jest sprzedawana razem z kodem do Testu Talentów Instytutu Gallupa, możliwego do wypełnienia indywidualnie w internecie. Pozycja jest przedłużeniem wyników testu, objaśnia je i pokazuje, jak posiadane talenty można wykorzystywać w miejscu pracy w roli osoby zarządzającej zespołem i będącej zarządzaną. Sam test otwiera oczy i pokazuje nasze 5 najsilniejszych, wrodzonych silnych stron z 34 zidentyfikowanych w badaniach. Znając swoje talenty i możliwości ich wykorzystania prościej jest myśleć o wymarzonym dla siebie zawodzie.
Share.

About Author

?
?