Praca i odpoczynek razem idą w parze

Niedoścignione cele

Nie zapominajmy o czymś bardzo istotnym czyli krótki tekst jaki gra rola odpoczynku. Zwiększyć efektywność, zwiększyć wydajność, więcej pracować, więcej osiągnąć. Takie cele stawiamy sobie sami lub stawiają przed nami pracodawcy.

Poszukiwanie sposobu na większą efektywność

Większa efektywność, więcej czasu w pracy, więcej zadań – otóż nic bardziej mylnego! W poszukiwaniach sposobu na większą efektywność i wydajność,

spędzamy w pracy coraz więcej czasu.

Nawet gdy opuszczamy biuro czy firmę, nadal nasze myśli krążą wokół spraw do załatwienia, zadań do wykonania, przykrych lub trudnych sytuacji w pracy. To nie daje nam spokoju i często wieczorem sprawdzamy skrzynkę służbową, odpisujemy na maile, wykonujemy raporty “na wczoraj”. Druga zmiana po kolacji. Zapominamy i bardzo istotnym fakcie – rola odpoczynku kłania się po pas. Nie szanujemy samych siebie. Przecież my sami jesteśmy najważniejszym narzędziem.

ŁATWO MOŻNA ZAPOMNIEĆ O TYM, ŻE NASZE PODSTAWOWE NARZĘDZIE PRACY – MY SAMI – POTRZEBUJE “NAŁADOWANIA AKUMULATORÓW”

Rola odpoczynku

Potrzebujemy przerwy, czasu wolnego. Stephen Covey, autor bestsellera “7 nawyków skutecznego działania” nazywa to koniecznością ostrzenia piły. Jest to kluczowy nawyk do tego, by być efektywnym. Jak bowiem piłować coraz więcej drzew, kiedy piła się stępia, bo szkoda nam czasu na jej naostrzenie? Podobnie jest z nami: ciągła praca stępia nasze możliwości i potencjał. Aby odbudować swoje zasoby, potrzebujemy odpoczynku. Nawet jeśli już zaakceptujemy ten fakt i weźmiemy urlop, czyha na nas druga pułapka. Zachęcamy, by się z nią zmierzyć, odpowiadając sobie na kilka pytań.

NIE ZAPOMINAJCIE O SAMYM SOBIE.

Twoje potrzeby związane z odpoczynkiem

Wiesz, jak najbardziej lubisz odpoczywać? Wiesz, jaka forma spędzania czasu wolnego jest dla ciebie rzeczywiście odprężająca, sprawia, że zwalniasz obroty, umysł zaczyna pracować sprawniej, a myśli są uspokojone?

Warto poświęcić chwilę i szczerze nazwać nasze potrzeby związane z odpoczynkiem. Dla jednego najlepsze będzie bujanie się w hamaku w tropikach, inny relaksuje się jeżdżąc całe dnie na rowerze, ktoś inny wybiera zwiedzanie nieznanych zakątków rodzinnego kraju. Ważne, by ten sposób odkryć i za nim podążać, “ostrząc naszą piłę” na kolejne okresy pracy!

Share.

About Author

?
?