Agnieszka Kawula

Nasz stały, powracający Gość portalu. Jej artykuły będą się pojawiać u nas cyklicznie. Agnieszka Kawula- dziennikarka, pisarka i z zamiłowania masażysta Lomi Lomi Nui, prowadzi warsztaty pracy z ciałem.

Pierwsze zajęcie.

Robiła różne rzeczy  w swojej karierze człowieka samodzielnego. Obecnie aktywna w dwóch zawodach. Przeszła bardzo ciekawą drogę aby odnaleźć, to co sprawia jej radość. Pierwsze pieniądze zarobiła zrywając śliwki. Pracowała w pocie cały dzień zgodnie z zasadą jedna śliwka do skrzynki, druga do brzucha. Efekt: zarobione 25zł i rozstrój żołądka uniemożliwiający dalszy rozwój dobrze zapowiadającej się kariery.

Rozwój zawodowy.

Kariera przyszła do niej sama. Od momentu, kiedy Agnieszka Kawula nauczyła się pisać, nie rozstawała się z kartkami, zeszytami, notesami. Pisała o udrękach młodzieńczej duszy, bólu egzystencjalnym najwyższej wagi, tęczach, ptaszkach, nieszczęśliwej miłości. A kiedy wypisała co trzeba sięgnęła po tematy bliskie ducha i ciała. Zawsze interesował ją człowiek, to z czego jest zbudowany, co w nim mieszka, co nim kieruje, co i jak czuje, skąd i dokąd zmierza, jak patrzy na świat i czy świat się rumieni od tych spojrzeń bezczelnych czy może jest mu to obojętne.

Agnieszka Kawula to autorka wielu artykułów, wywiadów, reportaży, felietonów, audycji radiowych (pracowała w Radiu Gdańsk w dziale publicystyki). Kilka lat pisała dla Nowej Fantastyki, Fantasy, Charakterów, Wróżki, Czwartego Wymiaru, Dziennika Polska.  Jest autorką książek:

  • “Lubię być fantastą”(Wywiady z pisarzami polskiej fantastyki Wydawnictwo Dolnośląskie 2009)
  • “Rozmowy z hinduskim mistrzem” (Studio Astropsychologii 2014).

Rozmowy-z-mistrzem-okładka

 

Aktualne zajęcia.

Kolejne książki w przygotowaniu a najnowsza publikacja to książka dla dzieci o psie Gandhim – Przygody psa Gandhiego.

Fragment książki

 

W wolnych chwilach nasz Gość pisze bloga Agnieszka Kawula. Poza pisaniem, zawodowo zajmuje się masażem.

Serdecznie zapraszamy do lektury cyklu artykułów Agnieszki Kawuli.

Share.

About Author

?
?